Sugárfizikus vehette át a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat

Fröhlich Georgina, az Országos Onkológiai Intézet Sugárterápiás Központjának sugárfizikusa lett az egyik díjazottja a Nők a Tudományban Kiválósági Díjnak.

Fröhlich Georgina – fotó: Wikipedia

Amint az MTI közleménye kitér rá, szakterülete a daganatos megbetegedések kombinált sugárterápiás kezelése. A kutatónő kiemelt figyelmet fordít a gyermekbetegek támogatására: a kezelési folyamatokat szemléltető LEGO-makettet tervezett és kisfilmet készített gyermekeivel, Bátor Küldetés nevű programjában pedig fényfestéssel teszik kevésbé félelmetessé a besugárzókészülékeket és a kezelést a legkisebbek számára.